Instalacje zbiorcze

by

Przemierzając Śląskie miasta bardzo często obserwujemy wysyp anten satelitarnych. Kolorowe balkony, wielobarwne czasze anten  potrafią robić wrażenie.

W nowoczesnym budownictwie oczywiście stosowana jest trochę inna zasada. Liczy się głównie funkcjonalność i estetyka rozwiązań odbiorczych. Instalacje zbiorcze umożliwiają w ogromnym skrócie odbiór telewizji w wielu mieszkaniach przy wykorzystaniu jednego zestawu anten. Co ciekawe, to nie tylko estetyczne rozwiązanie, ale również bardziej ekonomiczne. Kupujemy bowiem jeden zestaw a nie 20-30.

Instalacje zbiorcze – Śląsk

Montaż anteny zbiorczej w bloku

Wczytując się w przepisy prawa dowiadujemy się iż każdy budynek wielorodzinny, który został oddany do użytkowania po roku 2013 musi być wyposażony właśnie w zbiorczą instalację do odbioru kanałów telewizyjnych. Dlatego też na nowo budowanych osiedlach nie uświadczymy wysypu anten na balkonach, elewacjach.

Jeden zestaw antenowy zamiast wielu

Właściciela takiego mieszkania interesuje jedynie gniazdko umieszczone w ścianie. Dzięki któremu może obierać z powodzeniem nie tylko programy nadawane poprzez przekaz satelitarny, ale również naziemny.