Montaż anten DVB-T

by

Na przełomie ostatnich kilkunastu lat wiele się zmieniło w systemie nadawania i odbioru telewizji naziemnej. Zmieniły się anteny, zmienił się sposób przekazywania sygnału. Dziś mamy możliwość odbioru cyfrowej telewizji za pomocą specjalnego urządzenia, bądź po prostu nowoczesnego telewizora. Krótko mówiąc porzuciliśmy analogowy sposób na rzecz nowocześniejszego cyfrowego. Sygnał DVB-T daje zupełnie inne możliwości niż jeszcze kilka kilkanaście lat temu. O co konkretnie chodzi? Na czterech multipleksach mamy do dyspozycji blisko 30 kanałów, które nadawane są w bardzo wysokiej jakości. I to właśnie dla mniej wymagających odbiorców może być realną, bez kosztową alternatywą. Co ważne odbieramy bardzo dobrej jakości sygnał na wszystkich kanałach bez względu na to co dzieje się za naszymi oknami. Warunki atmosferyczne nie utrudniają nam odbioru.

Odbiór sygnału DVB-T w praktyce

Aby jednak w pełni korzystać z uroków cyfrowej telewizji naziemnej niezbędna jest odpowiednia antena oraz oczywiście solidny i precyzyjny montaż wraz z odpowiednim ustawieniem i skonfigurowaniem całości.

Aby niepotrzebnie nie ryzykować proponujemy odpowiedni dobór sprzętu oraz profesjonalny montaż anteny oraz konfigurację całości w Państwa domu lub mieszkaniu. Działamy na terenie całego Śląska. Zapraszamy do współpracy!