Przewody – instalacja antenowa

by

Wiadomo nie od dziś, że każda instalacja antenowa wymaga nie tylko odbiornika, anteny – niezbędne jest również odpowiednie doprowadzenie sygnału z anteny do odbiornika. Tu również ogromne znaczenie ma jakość kabla. Ponadto przewody należy prowadzić jak najkrótszą drogą. W zależności od typu anteny przewód może mieć do 30 metrów (więcej przy stosowaniu wysokiej klasy przewodów lub wzmacniaczy), ale czym będzie krótszy, tym odbiór będzie pewniejszy. Warto też unikać łączenia przewodu z odcinków, a jeśli nie ma innego wyjścia, to wymagane jest stosowanie specjalnych złączek.

Montaż anteny satelitarnej - koble koncentryczne
Wiele elementów w przypadku montażu anteny satelitarnej i naziemnej ma znaczenie. Ważne jest również odpowiednie poprowadzenie przewodów.

Można kupić płaskie odcinki przewodu, które pozwalają na przeprowadzenie przez okno bez wiercenia otworów. Przewód powinien być zamocowany, tak by ograniczyć ryzyko potknięcia się i uszkodzenia przewodu. Pozostaw przewód dłuższy i skróć go dopiero po zakończeniu instalacji i upewnieniu się, jakie długości są Ci potrzebne. Unikamy ostrego zginania przewodu. Popularne wtyczki są nakręcane na przewód. Można to zrobić ręką, lepiej jednak zakupić specjalny kluczyk. Ważne jest staranne przygotowanie przewodu.

Cennik szczegółowy dotyczący montażu i serwisu anten [ZOBACZ WIĘCEJ]