Serwis anten

by

Trudno sobie wyobrazić sobie trudniejsze warunki pracy, gdy za oknami w ciągu roku mamy siarczyste mrozy, temperatury afrykańskie, opady deszczu, śniegu. Słowem nasza antena nie ma łatwego życia. Dlatego i w tym wypadku zdarzają się różnego rodzaju awarie. Silne porywy wiatru rzędu 100-150 kilometrów na godzinę nie są u nas na Śląsku rzadkością, opady gradu również mogą skutecznie przyczynić się do awarii systemu antenowego. Dlatego zawsze podczas rozmów z klientami, jak mantrę powtarzamy, że przede wszystkim liczy się solidność montażu masztu oraz całej anteny. Im solidniej zamontujemy talerz anteny satelitarnej, czy samą antenę naziemną, tym dłużej będziemy się cieszyć z perfekcyjnego odbioru sygnału.

Decydując się na antenę satelitarną pamiętajmy o odpowiednim montażu. By uniknąć niepotrzebnych awarii najpierw solidnie przykręcamy do dachu lub elewacji maszt a następnie antenę.

Bardzo ważnym elementem każdej anteny jest również konwerter. Bez niego trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie systemu antenowego. Precyzyjny montaż oraz oczywiście odpowiednie zamontowanie kabla koncentrycznego.

W przypadku jakichkolwiek awarii systemu satelitarnego, czy anteny naziemnej nasi specjaliści są w stanie najpierw zweryfikować usterkę, a następnie na miejscu dokonać potrzebnych napraw. Zapraszamy do kontaktu!