Ustawianie anteny satelitarnej

by

W naszej stałej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko montaż anten satelitarnych, ale również usługę ustawiania anten satelitarnych. Jak wygląda ten proces?
Poprawne ustawienie anteny satelitarnej zależy od poprawnego ustawienia trzech kątów:
  • konwertera
  • elewacji
  • kierunku anteny.
Poprawne ustawienie anteny, a przez to idealne trafienie w satelitę będzie miało wpływ na jakość sygnału. Po zamontowaniu konwertera nie dokręcamy śrub do końca. Musimy też obrać jego odpowiedni kąt. Kąt ustawienia zależy tu od zamieszkiwanego regionu. Często konwertery posiadają zaznaczoną skalę, wówczas kątomierz jest zbędny.
Kolejny krok to ustawienie kąta elewacji, czyli skierowanie anteny ku górze.
U podstawy anteny znajduje się skala, dzięki której będziemy mogli dostosować  optymalne ustawienie. Podczas regulacji kąta elewacji musimy też wziąć pod uwagę odchylenie masztu. Ostatnim krokiem do ustawienia anteny satelitarnej jest kierunek anteny. Następnie podpinamy przewody do konwertera i do odbiornika.
Pamiętajmy jednak, że w przypadku profesjonalnego ustawiania anteny, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Nasi instalatorzy wyposażeni są w precyzyjne mierniki, które ułatwiają, a wielokrotnie umożliwiają dokładne ustawienie anteny satelitarnej. Poniżej znajduje się cennik naszych usług.